Biser
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Biser

Forum o konjima i drugom
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Nova prilika i odnos prema konju

Go down 
+8
eileen
kiara
babuchi-saba
Monty Mele Mur
Bertich
ivce
thinchy_love
Ara
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Ara
Making friends with money
Ara


Female
Broj postova : 1550
Age : 30
Localisation : .. Na krilima anđela.. letim = )..
Registration date : 01.07.2007

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimesub 21 oľu 2009 - 14:56

Ovih sam dana malo surfala po netu, čitala forume, stranice i naišla na nešto što i mene samu već dugo vremena muči.. Otvaram ovu temu kako bih čula nešto od vas, vaših iskustava i mišljenja.. Ima mnogo konja koji nisu imali bajno djetinjstvo ili općenito prošlost.. Nažalost, ima ljudi koji takvim konjima nežele pružiti nikakvu priliku nego ih odbace bez imalo truda.. Takvi su konji otpisani i s njima se ne treba zamarati, ipak je konj za mnoge potrošna roba! Uglavnom u sportskim krugovima,ali i na raznim farmama i ranchevima gdje više od pola vlasnika niti nezna što je konj?! Prvi sam se put susrela s takvim konjem na svojem ranchu.. Ta je kobila došla k nama ispijena, mršava, lijena, nezaiteresirana i prestrašena.. Bila je izrazito mirna i mazna, nedostajalo joj je ljudske brige i ljubavi.. Došla je k nama kao školski konj, no napočetku je u školi jahanja bila nezaiteresirana, spora i troma..ja sam bila jedna od prvih koja je učila s njom.. uvijek mi se sviđala i na prvi tren smo se skompale.. ja početnica a ona tako mila i draga.. međutim kada sam sjela na nju, na početku je sve bilo ok, ali kad smo krenule s kasom, trebalo je puno tjeranja glasom i tijelom kako bi krenula.. s vremenom je uz puno strpljenja ona naučila puno, stekla je ponovno povjerenje u ljude, a i samu je mene puno naučila.. kada smo trebale prvi puta u galop, to je bio ujedno i jedan od prvih puta da je moj trener vidio tu u kobilicu da galopira.. trebalo nam je desetak minuta dok smo ju „nagovorili“ da krene.. i kada je krenula, isprva kenterom, meni je bio prvi put i nisam bila sasvim sigurna u sebe, a ona.. ona kao da nije znala galopirati, kao da je dio nje umro.. nakon par krugova u manježu, postala je sigurna u sebe, i ja sam bila sigurnija.. kobila je ubrzala bez trenerove riječi, i kasnije smo ju jedva usporili jer je i sama pokušavala krenuti u galop.. osjećala sam se kao da je izgubljeni dio nje, vraćen.. ponovno je postala konjem.. trener je rekao da nije mislio da naša štićenica to može.. tj da može biti tako brza i puna volje.. nisam ni ja to očekivala, kobila nas je oboje iznenadila svojim sposobnostima i pokazalo se da se nas trud isplatio.. kroz školu smo nastavile raditi zajedno.. bez sedla, svakakve vratolomije od toga da sam stajala na njenim leđima i tako smo same hodale u manježu, do ležanja na njoj, od jahanja naopak.. toliko smo bile dobre prijateljice i imale povjerenja jedna u drugu da mi je svašta dopuštala.. osjećala je što osjećam za nju i koliko mi znači.. ova mi je kobila od samih početaka pokazala da nikada nije kasno, nikada ne treba odustajati, sve je moguće ako imaš dovoljno volje i truda.. zato ne mislim da bi se i jedan konj trebao otpisati.. niti jedan konj nije raga, za klaonicu, nesposoban, svaki je vrijedan truda i ljubavi.. I ujedno i u radu sa mladim konjima, imam par slučajeva gdje mladi konji trunu u stajama, s njima se ništa ne radi.. a imaju toliko potencijala kada im se pruži prilika.. prisni su, željni pažnje i ljubavi, no za njih se nema vremena.. i onda se sve pokuša nabrzak, pa je konj kriv.. eto.. ja sam puno napisala i neznam hoćete li shvatiti što sam ovime zapravo željela reći.. no zanima me jeste li i vi imali sličnih iskustava sa maltretiranim školskim konjima ili općenito sa konjima koji nisu imali lijepu prošlost.. kako ste postupali?
[Vrh] Go down
thinchy_love
Wannabe part of group
thinchy_love


Female
Broj postova : 139
Age : 29
Registration date : 23.03.2008

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimesub 21 oľu 2009 - 19:52

prelijepo napisano... Very Happy Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
ivce
Queen servants



Female
Broj postova : 8244
Age : 31
Registration date : 16.06.2007

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimesub 21 oľu 2009 - 20:11

Slažem se Smile
Jako lijepo napisano love2
[Vrh] Go down
Bertich
Making friends with money
Bertich


Female
Broj postova : 2723
Age : 28
Localisation : Manjadvorci,Istra
Registration date : 05.01.2008

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimened 22 oľu 2009 - 16:40

i ja potpisujem cure..ja nisam imala takvih iskustava..
[Vrh] Go down
Monty Mele Mur
Biser junkie
Monty Mele Mur


Male
Broj postova : 6097
Age : 78
Localisation : Daleko,daleko iza devet sela........
Registration date : 15.10.2007

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimened 22 oľu 2009 - 16:50

predugačko je, neda mi se čitat neznam
[Vrh] Go down
http://www.budalizacija.net
babuchi-saba
Making friends with candy
babuchi-saba


Female
Broj postova : 500
Age : 32
Registration date : 04.10.2007

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimened 22 oľu 2009 - 23:55

ni meni Laughing
[Vrh] Go down
kiara
Making friends with money
kiara


Female
Broj postova : 1587
Age : 37
Registration date : 24.09.2007

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimepon 23 oľu 2009 - 17:37

Evo ja sam nedavno nagovorila ljude da daju kobilu na ujahivanje.
Radi se o lipicanki Gaetani staroj 6 godina koja u svom životu NIKADA nije bila na zelenom pašnjaku već je dane provodila isključivo u štali na vezu s kravicama.

Vlasnica je majka od mojeg prjatelja kojem se jako svidjelo jahati Bolero i voziti s nama u kolima pa smo ih nekako nagovorili da naprave nešto za tu kobilicu.
Kobila je 6 godina provela u štali, a sada joj se radi ispust i boks u kojem će biti slobodna.

Trenutno je curka na ujahivanju, mislim da je puno bolje da se ta kobila jaše ponekad nego da stoji u šali vezana uz kravu.
Evo kobilice ( slikano kad je došla na ujahivanje )

Nova prilika i odnos prema konju P3080010

Nova prilika i odnos prema konju P3080011

Nova prilika i odnos prema konju P3080012

Nova prilika i odnos prema konju P3080013

Nova prilika i odnos prema konju P3080014
[Vrh] Go down
Bertich
Making friends with money
Bertich


Female
Broj postova : 2723
Age : 28
Localisation : Manjadvorci,Istra
Registration date : 05.01.2008

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimepon 23 oľu 2009 - 20:31

i se pocelo sta radit s njom? Smile
[Vrh] Go down
Ara
Making friends with money
Ara


Female
Broj postova : 1550
Age : 30
Localisation : .. Na krilima anđela.. letim = )..
Registration date : 01.07.2007

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimepon 23 oľu 2009 - 23:22

Jadna kobila con .. Piši nam kako je sada? Kako ide ujahivanje?
[Vrh] Go down
kiara
Making friends with money
kiara


Female
Broj postova : 1587
Age : 37
Registration date : 24.09.2007

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimeuto 24 oľu 2009 - 12:08

Sada joj je ok, na ujahivanju je već 20- tak dana i koliko ja znam samo se radi na odnosu s ljudima i upoznaje okolinu. Pošto kobila ne zna ništa pa tako ni hodat na povodcu, ni što je to trava, baš ništa pa je polako privikavaju na sve to.

Tamo ima jednog malog ždrijebca pa se sad može i s drugim konjima družiti razz

Jvit ću kako ide.
[Vrh] Go down
Ara
Making friends with money
Ara


Female
Broj postova : 1550
Age : 30
Localisation : .. Na krilima anđela.. letim = )..
Registration date : 01.07.2007

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimeuto 24 oľu 2009 - 12:48

jabi :kiss:
Baš mi je drago.. Bravo što si to pokrenula Very Happy
[Vrh] Go down
eileen
Biser Queen
eileen


Female
Broj postova : 5085
Age : 30
Localisation : Bjelovar
Registration date : 27.02.2008

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimečet 26 oľu 2009 - 0:46

A bravo Jasmina, bas mi je drago ;)

Inace, kobilica je bas lijepa
[Vrh] Go down
kiara
Making friends with money
kiara


Female
Broj postova : 1587
Age : 37
Registration date : 24.09.2007

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimečet 26 oľu 2009 - 14:12

Meni se isto sviđa iako baš ne volim lipicance, ali ona ima prekrasnu glavu love2
[Vrh] Go down
iv@:)
Newcommer



Female
Broj postova : 92
Age : 31
Registration date : 07.03.2009

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimečet 26 oľu 2009 - 22:09

Ara je napisao/la:
trebalo nam je desetak minuta dok smo ju „nagovorili“ da krene..
Isti je slučaj bio s kobilom suzy u mom klubu,nije nikog slušala jer je prijašni vlasnik bio jako strog prema njoj...........no sad se sa svima skompala i sve je ok,samo joj je trealo malo pažnje.....
[Vrh] Go down
LaVieEstBelle
Queen servants
LaVieEstBelle


Female
Broj postova : 1663
Age : 36
Registration date : 02.03.2008

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimened 29 oľu 2009 - 23:11

Ajoj sirota kobila... Mislim da je to najgora kazna za konja da tak po cijele dane bude na vezu i nema priliku prosetat se i pasti travu... Uzas. Jasmina skidam kapu sto si ih nagovorila!
[Vrh] Go down
kiara
Making friends with money
kiara


Female
Broj postova : 1587
Age : 37
Registration date : 24.09.2007

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimepon 30 oľu 2009 - 13:03

Khm...druga strana medalje je ipak malo gora....
Pošto je kobila stajala na vezu 6 GODINA nije imala prliku za razvijanje tetiva i mišića...mišići još ajde de, ali tetive su joj jako loše, čak do te granice da će teško nositi jahača jer bi joj mogle stradati noge Crying or Very sad

Ipak u nadi je spas, a moja nada izgleda ovako....kobila će dobit boks, i kakav takav ispust u kojem će boravit bar pola dana, pa makar za samo lijepog vremena što je puno bolje od 6 godina veza.
A sad što se jahanja tiče...oni ionako ne znaju jahati, znaju bit na konju, a kobila je lipicanka i vjerojatno će biti temperamentnija pa će se njihovo jahanje svesti na jednom tjedno po pola sata do sat i to nekog šetanja...nadam se....

Tako da sve u svemu...ima dobrih i loših strana tog ujahivanja, ali nadam se da će s vremenom to biti bolje za kobilu.
[Vrh] Go down
Bertich
Making friends with money
Bertich


Female
Broj postova : 2723
Age : 28
Localisation : Manjadvorci,Istra
Registration date : 05.01.2008

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimepon 30 oľu 2009 - 17:43

ajde drzim fige ;)!
[Vrh] Go down
iv@:)
Newcommer



Female
Broj postova : 92
Age : 31
Registration date : 07.03.2009

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimepon 30 oľu 2009 - 18:05

valjda če sve bit u redu ;)
[Vrh] Go down
kiara
Making friends with money
kiara


Female
Broj postova : 1587
Age : 37
Registration date : 24.09.2007

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimeuto 12 svi 2009 - 10:41

Kobilica se vratila doma. Ne baš toliko ujahana koliko bi trebalo, ali...uglavnom, može se jahat ali uz drugog konja, sama ne želi nikuda...doduše možda se to promijeni sad kad će biti solo i neće čut druge konje oko sebe.

Samo da vas podsjetim..
Prije
Nova prilika i odnos prema konju P3080010

Sada...

Nova prilika i odnos prema konju P5100010

Nova prilika i odnos prema konju P5100011

Nova prilika i odnos prema konju P5100012

Novi/stari dom

Ispust

Nova prilika i odnos prema konju P5100013

lauf štala

Nova prilika i odnos prema konju P5100014

Nova prilika i odnos prema konju P5100015
[Vrh] Go down
LaVieEstBelle
Queen servants
LaVieEstBelle


Female
Broj postova : 1663
Age : 36
Registration date : 02.03.2008

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimeuto 12 svi 2009 - 10:48

Ajme koja razlika! Svaka čast, izgleda kao drugi konj! Kobilica je predivna! Skidam kapu!
[Vrh] Go down
Quinta
Playing stupid games to have lots of posts
Quinta


Female
Broj postova : 325
Age : 30
Localisation : Pleternica
Registration date : 16.12.2008

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimeuto 12 svi 2009 - 11:52

Ne možeš ju prepoznat...stvarno je prekrasna love2 ...zaslužila je tu drugu priliku...
[Vrh] Go down
Bertich
Making friends with money
Bertich


Female
Broj postova : 2723
Age : 28
Localisation : Manjadvorci,Istra
Registration date : 05.01.2008

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimeuto 12 svi 2009 - 15:32

potpis.jako ljepo Very Happy
[Vrh] Go down
ivce
Queen servants



Female
Broj postova : 8244
Age : 31
Registration date : 16.06.2007

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimeuto 12 svi 2009 - 20:56

Ja mislim da sam tu kobilu vidjela
jel ta kobila bila možda na ujahivanju u Virovitici?
[Vrh] Go down
kiara
Making friends with money
kiara


Female
Broj postova : 1587
Age : 37
Registration date : 24.09.2007

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimeuto 12 svi 2009 - 22:31

Bila je kod Alena, sad je doma razz
[Vrh] Go down
Ara
Making friends with money
Ara


Female
Broj postova : 1550
Age : 30
Localisation : .. Na krilima anđela.. letim = )..
Registration date : 01.07.2007

Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitimeuto 12 svi 2009 - 22:45

Ajme odlično izgleda.. prekrasna je.. svaka čast.. Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nova prilika i odnos prema konju Empty
PostajNaslov: Re: Nova prilika i odnos prema konju   Nova prilika i odnos prema konju Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nova prilika i odnos prema konju
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Biser :: Konjicki kutak :: Psihologija konja i prakticni rad-
Forum(o)Bir: