Biser
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Biser

Forum o konjima i drugom
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Drustvenost konja

Go down 
+2
fifi
urosar
6 posters
Autor/icaPoruka
urosar
Wannabe part of group
urosar


Male
Broj postova : 110
Age : 34
Registration date : 14.01.2010

Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitimened 31 sij 2010 - 19:35

fifi je napisao/la:
Citat :
E za ovo ste upravu izgleda da je moj Pasa postao "zicaros" juce kad sam ga izveo a nisam mu poneo ni jabuku ni sargarepu on je poceo da me gura glavom, a ja nisam imao pojma sta on hoce od mene, ja sam mislio da je nesto ljut Drustvenost konja Icon_redface. Tek sad vidim sta je u pitanju Drustvenost konja 21974 Drustvenost konja 21974 Drustvenost konja 21974

Pa i je ljut, dobro si mislio, automat za mrkvice zaštekao pa ga je gurkao ne bi li proradio Drustvenost konja 948887 !
To si baš siguran da ne podnosi druge konje??! Meni malo čudno, ni kobile? Ako je to baš tako Drustvenost konja 854416 nabavi mu jednu kozu ili ev. ovcu "za stalno".
Ta mrznja drugih konja je i primorala mog druga da mi ga pokloni , jer svi koji su hteli da ga kupe imali su vec konje a on kad vidi konja on poludi, danas se video u staklu odmah je poceo da njice i vukao me prema staklu , a prema kobilama mislim da je mnogo navalentan i po malo agresivan.... A inace on moze da vidi telice i prasice tako da nije sam!
[Vrh] Go down
fifi
Playing stupid games to have lots of posts
fifi


Female
Broj postova : 296
Age : 47
Registration date : 23.06.2007

Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitimened 31 sij 2010 - 20:24

Pokušaj mu nabaviti kozicu, još bolje jare, ali da bude s njim u štali. Naravno mora kozica imati neku rupu da zbriše po potrebi. Nevjerovatno je kako se znaju vezati i kako se dobro kuže Smile ! Mislim da bi mogao ostajati s njom u ispustu duže bez dežurstva.
[Vrh] Go down
urosar
Wannabe part of group
urosar


Male
Broj postova : 110
Age : 34
Registration date : 14.01.2010

Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitimepon 1 vel 2010 - 2:27

to je malo teze, kozica ne bi htela da se odvoji od ostalih koza:)
[Vrh] Go down
fifi
Playing stupid games to have lots of posts
fifi


Female
Broj postova : 296
Age : 47
Registration date : 23.06.2007

Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitimepon 1 vel 2010 - 11:11

? ne kužim, kupiš / dobiješ kozu i dovedeš je u svoju štalu, koji problem?
[Vrh] Go down
kiara
Making friends with money
kiara


Female
Broj postova : 1587
Age : 37
Registration date : 24.09.2007

Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitimepon 1 vel 2010 - 11:40

Koliko sa ja skužila urosar već ima koze pa ni jednu ne bi mogao izdvojiti iz krda.
[Vrh] Go down
fifi
Playing stupid games to have lots of posts
fifi


Female
Broj postova : 296
Age : 47
Registration date : 23.06.2007

Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitimepon 1 vel 2010 - 12:03

Aa, pa trampi se za jare s nekim, ili kupi kozicu od nekog drugog, koze se jako teško spajaju ako su iz dva stada. Moje su u štali u 3 boksa, nedo ti bog da neka uđe u tuđi, ove bi je žive pojele ( a imali smo i slomljenih nogu ili jedna lupi drugu tako da skupa s njom izbije daske od štale ), a vani super con.
[Vrh] Go down
urosar
Wannabe part of group
urosar


Male
Broj postova : 110
Age : 34
Registration date : 14.01.2010

Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitimepon 1 vel 2010 - 14:13

Probacu, ja mislim da je on vec ziveo sa kozicom. Videcu da nadjem patuljastu kozu, mada ja mislim da ce koza ipak hteti da ide sa ostalim kozama ili ce moje koze pokusavati da dodju kod novajlije!! Samo jos da dodam moje koze zive zajedno sa ovcama tako da su bas druzeljubive ipak mislim da ce ovo tesko da ide Smile


kiara je napisao/la:
Koliko sa ja skužila urosar već ima koze pa ni jednu ne bi mogao izdvojiti iz krda.
Izvinjavam se nisam se lepo izjasnio, u stali gde Pasa zivi, zivi jos i 8 bikova, ovce-koze i 20-tak prasica, svako ima svoje mesto al svi mogu da se vide medjusobno npr 3metra iza pase su bikovi(dele ih samo jasle) Pasa im je okrenut ledjima al ipak moze da se okrene i da ih gleda.... Tako da on bas nije sam Smile
[Vrh] Go down
vranac
Making friends with candy
vranac


Male
Broj postova : 521
Age : 26
Localisation : SUNJA
Registration date : 09.08.2009

Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitimepon 1 vel 2010 - 17:37

nabavi mu falabelu
Falabela-(najmanja vrsta ponija na svijetu)
[Vrh] Go down
urosar
Wannabe part of group
urosar


Male
Broj postova : 110
Age : 34
Registration date : 14.01.2010

Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitimepon 1 vel 2010 - 18:12

Gde da nadjem ponija:) A alergija koju je imao je 100% bila zbog nervoze, znaci 2god je to imao a za te dve godine je bio sam u stali :( a kod mene ipak nije sam, i za 15 dana kolko je kod mene alergija prosla. Meni je interesantno kod Pase sto on je kao pas, znaci ja njega pustim gde god hocu i on ide sa mnom a kad ga vracam sa ispusta on ode sam u stalu i ceka da ga vezem, ne znam dal tako svi konji rade al ovo mi je super:) Ja se izvinjavam administratorima, "malo" sam skrenuo sa teme, necu vise:)
[Vrh] Go down
dinka
Queen servants
dinka


Female
Broj postova : 3919
Age : 34
Localisation : ivanic grad
Registration date : 28.06.2007

Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitimepon 1 vel 2010 - 18:25

nema veze, budemo odvajali/spajali/premjestali. meni je ovo bas zanimljiva tema, drustvenost konja i tako to. moguce stvarno da pasa ne zeli drugo drustvo osim covjeka. znam konja koji ne voli nikoga osim svoje gazdarice. samo sto on nije agresivan prema drugim konjima, nego ih sustavno ignorira. pocinje prijetiti tek kad mu se previse priblize. ispust u kojem ima konja mu je po kazni, dopusta da ga drugi jasu samo kad je gazdarica u blizini, ali i onda ima potuljenu facu i jedva se krece, strasno je ljubomoran i posesivan... ima ljudi koji ne vole ljude, zasto ne bi bilo konja koji ne vole konje. Drustvenost konja 593656
[Vrh] Go down
urosar
Wannabe part of group
urosar


Male
Broj postova : 110
Age : 34
Registration date : 14.01.2010

Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitimepon 1 vel 2010 - 18:32

Pasa ne voli niko drugi da mu pridje, skoro je moj drug otisao sam do Pase i otvorio gornji deo vrata, a Pasa kad je video da mene nema samo je njuskom zatvorio vrata i nije dao da se otvore, a kad je cuo mene odmah je otvorio. Isto se desava kad je neko pored njega a ja krenem da se odaljim on pocne da njice.... Sto se tice drugih konja kad god su ga odveli na neku izlozbu konja on je udario ili ujeo drugog konja, ja jos nisam imao iskustvo da ga jasem kad je neki konj u blizini al nadam se ako se to desi da nece biti lose iskustvo:) Prekrsio sam obecanje xexxe:)
[Vrh] Go down
urosar
Wannabe part of group
urosar


Male
Broj postova : 110
Age : 34
Registration date : 14.01.2010

Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitimepon 1 vel 2010 - 18:33

Ja mislim da je Pasa samo bas DOMINANTAN pastuv, da zivi u krdu on bi bio br1 Smile
[Vrh] Go down
dinka
Queen servants
dinka


Female
Broj postova : 3919
Age : 34
Localisation : ivanic grad
Registration date : 28.06.2007

Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitimepon 1 vel 2010 - 18:38

tak i ja mislim da je moja vanda najdominantnija od svih i da bi bila br. 1. i pored toga je ljepsa od svih ostalih. i pametnija naravno. Drustvenost konja 907157
mislim da to svaki vlasnik misli za svog konja. Drustvenost konja Icon_lol
[Vrh] Go down
urosar
Wannabe part of group
urosar


Male
Broj postova : 110
Age : 34
Registration date : 14.01.2010

Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitimepon 1 vel 2010 - 18:41

Ovo se zove rivalstvo xexexe Smile salim se naravno, naravno svako voli svog konja al u sustini nema ruznih konja oni su jednostavno prelepe zivotinje pitanje je samo sa kojim provodimo dane....Smile

onda bi Vanda i Pasa bili vodje krda Smile
[Vrh] Go down
call me mommy
Queen servants
call me mommy


Female
Broj postova : 3251
Age : 40
Registration date : 12.12.2007

Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitimepon 1 vel 2010 - 18:48

ne bi,bila bi samo vanda,,,kod konja vlada matrijahat angel
[Vrh] Go down
https://biser.forumcroatian.com/profile.forum?mode=register&a
urosar
Wannabe part of group
urosar


Male
Broj postova : 110
Age : 34
Registration date : 14.01.2010

Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitimepon 1 vel 2010 - 18:50

onda Vanda:) Drustvenost konja 613209
[Vrh] Go down
dinka
Queen servants
dinka


Female
Broj postova : 3919
Age : 34
Localisation : ivanic grad
Registration date : 28.06.2007

Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitimepon 1 vel 2010 - 18:52

haha pasa, in your face! Drustvenost konja Icon_lol
[Vrh] Go down
urosar
Wannabe part of group
urosar


Male
Broj postova : 110
Age : 34
Registration date : 14.01.2010

Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitimepon 1 vel 2010 - 18:57

Iako se konje može sresti kako pasu i po danu, to su ipak životinje
aktivne pretežno u sumrak i noću. Kod nekih vrsta, kao na primjer kod grevijevih
zebri i afričkih divljih magaraca, mužjaci
zaposjedaju "svoj" teritorij za parenje koji može biti i veći od 10 km²,
što je najveći poznati teritorij kod svih biljoždera. Iako se neke životinje okupljaju u
skupine, kod ovih životinja nema trajnih veza među odraslima. Kod nekih
vrsta, (kao, naprimjer, pševalskijev
konj, brdske i stepske
zebre) mužjaci bdiju nad krdom koje predvodi
ženka. U tom slučaju može doći do okupljanja većih krda s utvrđenom
hijerarhijom. Sporazumijevaju se s drugim jedinkama gestama, načinom
kako drže uške,
čeljust i rep, ali i glasanjem.
Evo moj mali doprinos novonastaloj temi.
Preuzeto sa wikipedije!
[Vrh] Go down
dinka
Queen servants
dinka


Female
Broj postova : 3919
Age : 34
Localisation : ivanic grad
Registration date : 28.06.2007

Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitimepon 1 vel 2010 - 19:01

Eto, Vanda se biti predvodnica, a Pasa strazar.

u mom malom krdu doma, koje se sastoji od vande i lou, je vanda predvodnica, ali i strazarka. npr, lou zna zaspati ko top, a vanda uvijek stoji u blizini i gleda.
I da, lou je skroz posebni slucaj kaj se tice drustvenosti. Konjima se veseli i voli ih, ali druge zivotinje ne podnosi i mogu rec da postane poprilicno agresivna. Drustvenost konja 858350
[Vrh] Go down
urosar
Wannabe part of group
urosar


Male
Broj postova : 110
Age : 34
Registration date : 14.01.2010

Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitimepon 1 vel 2010 - 19:09

Jedna zanimljivost koju sam zaboravio, prvo vece kad je Pasa dosao kod mene on se otkinuo i otisao kod jedne junice(da bi dosao kod nje morao je da izadje iz stale i da udje na druga vrata) i ujutruad je otac otisao da nahrani Pasu, Pasa nije bio tu (ne mogu da zamislim lice mog oca kad je video da Pasa nije tu) i onda ga je ugledao kako stoji kod te junice, i sad stalnio kad vracam Pasu u stalu ta junica hoce da predje kod njega( prednjim nogama udje u jasle i da nije lanca ona bi preskocila:) ) Ljubav je cudo:)))
[Vrh] Go down
Sponsored content





Drustvenost konja Empty
PostajNaslov: Re: Drustvenost konja   Drustvenost konja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Drustvenost konja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Koncentracija konja
» Strahovi (nasih) konja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Biser :: Konjicki kutak :: Psihologija konja i prakticni rad-
Forum(o)Bir: