Biser
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Biser

Forum o konjima i drugom
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Konji razumiju nas govor

Go down 
+14
kiara
fifi
dinka
saptacica konjima
ivce
Nika
adminica
cile
eileen
Dying_Sun
Tiny
Indian Chif
stipe
Amina
18 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Amina
Queen servants
Amina


Female
Broj postova : 3139
Age : 29
Localisation : Najčešće u štali :D
Emploi : nekad čistim bokseve xD
Registration date : 14.06.2008

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimeuto 23 pro 2008 - 17:49

http://members.fortunecity.com/zebu_rider/pet-zoo/300words/300words.htm#

mislim da je nepotrebno da ja sad tu nešto pišem, samo kliknite na link...
[Vrh] Go down
stipe
Newcommer
stipe


Male
Broj postova : 17
Age : 34
Registration date : 18.12.2008

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimeuto 23 pro 2008 - 19:28

kako ti pricas s svojim konjom... ja sa ovim sto ga jasem, nemogu se sporazumit , on je ceh, ali jedna mi stvar nije jasna, sa cehinjama , znam pricat, i mogu se sporazumit, a s konjom cehom, nemogu ,
pitanje , da li je to do mene ili konj nece da prica s menom??????
[Vrh] Go down
Indian Chif
Wannabe part of group
Indian Chif


Male
Broj postova : 160
Age : 45
Registration date : 25.11.2008

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimečet 25 pro 2008 - 20:59

Moja teorija je da konji ne reagiraju na riječi već riječ koristi samo tebi npr. kad kažeš "kas" ti i misliš na kas, a tvoje tijelo specifično reagira na kas a konj u biti to osjeti i ode u kas (telepatija). U biti ti možeš reći i "đuro" ali ako misliš na kas konj će opet otić u kas.... sam ga zakompliciro? :wtf: grin
[Vrh] Go down
Tiny
Biser junkie
Tiny


Female
Broj postova : 3142
Age : 30
Localisation : ...sa životinjama....
Registration date : 03.07.2007

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimečet 25 pro 2008 - 21:10

a kod lonziranja?
:S
[Vrh] Go down
Indian Chif
Wannabe part of group
Indian Chif


Male
Broj postova : 160
Age : 45
Registration date : 25.11.2008

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimečet 25 pro 2008 - 21:28

Tiny je napisao/la:
a kod lonziranja?
:S

Isto, telepatija se prenosi sa jednog kontinenta na drugi... ;) grin
[Vrh] Go down
Dying_Sun
Biser junkie
Dying_Sun


Female
Broj postova : 6989
Age : 32
Localisation : škola-kuća-birtija
Registration date : 11.06.2007

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimečet 25 pro 2008 - 21:31

Hm, mislim da ne.

Konj zapamti zvuk i osjeti komande pa krene. Neće ti pes dat šapu jer ti misliš na šapu ,nego ćeš mu dati glasovnu naredbu i vjerovatno čučnuti i pružiti ruku prema njemu.
[Vrh] Go down
Tiny
Biser junkie
Tiny


Female
Broj postova : 3142
Age : 30
Localisation : ...sa životinjama....
Registration date : 03.07.2007

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimečet 25 pro 2008 - 21:31

neznam...
al svaka zivotinja razumije sto joj zelis rec,
jer kada ju kudis mirnim tonom ona to shvaca ili kada je hvalis glasnim tonom opet to razumije...a sada na koji nacin to neznam niti ne ulazim u to...
[Vrh] Go down
eileen
Biser Queen
eileen


Female
Broj postova : 5085
Age : 30
Localisation : Bjelovar
Registration date : 27.02.2008

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimečet 25 pro 2008 - 21:37

Ne znam, ja se bas ne bi slozila sa tim.. Potpisujem suncicu
em...kudit ces konja mirnim glasom? ne bih bas rekla, mislim da se konji upravo na takve stvari oslanjuju. Znaju kada je ton podignut zbog ljutnje, a kada zbog veselja i jer je napravio nesto dobro, druga intonacije, drugacije ponasanje, itd.
Ne razumiju rijeci, ali zapamte nacin na koji to kazemo, kojim to evenualno pokretom popratimo itd. Ali opet se ne slazem da ako napravis istu kretnju i postavis istu intonaciju te umjesto 'kas' kazes 'đuro' da ce konj krenuti u kas... con
[Vrh] Go down
Dying_Sun
Biser junkie
Dying_Sun


Female
Broj postova : 6989
Age : 32
Localisation : škola-kuća-birtija
Registration date : 11.06.2007

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimečet 25 pro 2008 - 21:38

Slažem se djelomično. Ovo za kas-mislim da je važniji pokret tijelom nego glas. Glas je samo pomoćna komanda. Ali msilim da je to druga priča...
[Vrh] Go down
Tiny
Biser junkie
Tiny


Female
Broj postova : 3142
Age : 30
Localisation : ...sa životinjama....
Registration date : 03.07.2007

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimečet 25 pro 2008 - 22:28

pa eileen mislila sam kad konju dodjes npr.kad se uvalja u blato poslje ciscenja pa mu kazes mirnim glasom prase jedno bezobrazno vidit ces da ce spusitti usi otraga jer ce shvatiti da ga kudis,a kad mu kazes glasnom bravoo!! i to ce shvatiti da ga pohvaljujes...tako da i pamte rijeci! tipa kad u box udjes i kazes primi i ne dotaknes ga konj se pomakne,jer zna to zelis,neki konji dizu nogu kad samo kazes auf noga i takve stvari,tako da opet razumiju sto trazimo od njih...tipa dresura,bas ono sto je meni zvjezdana pricala da konj puuno toga razumije sto mu govoris,a sada na koji nacin to neznam i ne ulazim u to!
[Vrh] Go down
Dying_Sun
Biser junkie
Dying_Sun


Female
Broj postova : 6989
Age : 32
Localisation : škola-kuća-birtija
Registration date : 11.06.2007

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimečet 25 pro 2008 - 22:31

Ako nitko u niš ne ulazi badava nam rasprava. ;)
[Vrh] Go down
eileen
Biser Queen
eileen


Female
Broj postova : 5085
Age : 30
Localisation : Bjelovar
Registration date : 27.02.2008

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimečet 25 pro 2008 - 22:31

Istina..zato sam rekla onaj dio na primjeru kasa i đure..mozda nije najbolji primjer ali eto.. ;)
[Vrh] Go down
Tiny
Biser junkie
Tiny


Female
Broj postova : 3142
Age : 30
Localisation : ...sa životinjama....
Registration date : 03.07.2007

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimečet 25 pro 2008 - 22:41

neznam stvarno,ali vjerujem da nas razumiju sve zivotinje kad im nesto pricamo,neke vise neke manje...
[Vrh] Go down
Dying_Sun
Biser junkie
Dying_Sun


Female
Broj postova : 6989
Age : 32
Localisation : škola-kuća-birtija
Registration date : 11.06.2007

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimečet 25 pro 2008 - 22:44

Zlatna ribica, ma to je čisti genij.

Ja mislim, zapravo, prilično sam uvjerena da "razumiju" ton glasa. Ali tipa da ti sad kažeš "Kak si stari?" i očekuješ da će konjo klimati glavom...pa...teško.XD
[Vrh] Go down
Tiny
Biser junkie
Tiny


Female
Broj postova : 3142
Age : 30
Localisation : ...sa životinjama....
Registration date : 03.07.2007

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimečet 25 pro 2008 - 23:05

pa tonove geste i neke rijeci da...
[Vrh] Go down
Amina
Queen servants
Amina


Female
Broj postova : 3139
Age : 29
Localisation : Najčešće u štali :D
Emploi : nekad čistim bokseve xD
Registration date : 14.06.2008

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimečet 25 pro 2008 - 23:38

ja mislim da je sve do tona ;)
[Vrh] Go down
cile
Playing stupid games to have lots of posts
cile


Male
Broj postova : 359
Age : 38
Registration date : 18.08.2008

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimečet 25 pro 2008 - 23:56

sve zivotinje razumiju tzv. govor tijela.. tako naravno i medjusobno u vecini slucajeva "razgovaraju"... dok mi mislimo da oni razumiju sta im mi govorimo, dakle hocu reci mi mislimo da znaju razvrstavati rijeci; oni ustvari radi na tom principu - razumjevanja govora tijela te mi onda uz izgovaranje komandi glasom stvaramo uslovni refleks koji kasnije lakse iskoristavamo...


nadam se da cete se sloziti sa mnom i ja tako smatram sporazum sa zivotinjama..
[Vrh] Go down
Amina
Queen servants
Amina


Female
Broj postova : 3139
Age : 29
Localisation : Najčešće u štali :D
Emploi : nekad čistim bokseve xD
Registration date : 14.06.2008

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 0:05

pametno moje
[Vrh] Go down
cile
Playing stupid games to have lots of posts
cile


Male
Broj postova : 359
Age : 38
Registration date : 18.08.2008

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 0:07

ne mogu se prepoznati haha haha
[Vrh] Go down
Amina
Queen servants
Amina


Female
Broj postova : 3139
Age : 29
Localisation : Najčešće u štali :D
Emploi : nekad čistim bokseve xD
Registration date : 14.06.2008

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 0:08

pa mislim ti bi ovo i trebao da znas jer studiras veterinu

tak da predpostavljam da znas dosta o ovoj temi
Smile
[Vrh] Go down
cile
Playing stupid games to have lots of posts
cile


Male
Broj postova : 359
Age : 38
Registration date : 18.08.2008

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 0:11

a to me svakako interesuje - psihologija zivotinja i trudim se dosta toga da saznam...
[Vrh] Go down
eileen
Biser Queen
eileen


Female
Broj postova : 5085
Age : 30
Localisation : Bjelovar
Registration date : 27.02.2008

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 0:20

O takvim stvarima vjerujem da cemo najbolje i najvise nauciti iz vlastitog iskustava. Onda ga treba samo podijeliti Very Happy
[Vrh] Go down
Amina
Queen servants
Amina


Female
Broj postova : 3139
Age : 29
Localisation : Najčešće u štali :D
Emploi : nekad čistim bokseve xD
Registration date : 14.06.2008

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 0:21

tako je ;)

(ma i ti si pametno moje)

Laughing
[Vrh] Go down
cile
Playing stupid games to have lots of posts
cile


Male
Broj postova : 359
Age : 38
Registration date : 18.08.2008

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 0:21

slazem se... ja u svom klubu malo sa trenericom oko toga pricamo jer ona isto to voli pa tako sam poceo shvatati neke stvari o konjima malo bolje...
[Vrh] Go down
adminica
Biser Queen
adminica


Female
Broj postova : 4858
Age : 30
Localisation : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 0:34

Hmm...radila sam malo s jednom kobilom na ranču i sad bi trebala napravit to s malo više konja da dokažem svoju tvrdnju, al svejedno ću napisati što sam shvatila.
Malo smo oponašale Rahelin i Kanin pozdrav (ono da digne nogu Laughing ). Počele smo tako da sam ja rekla noga/nogica i digla joj prednju nogu. Nakon par pokušaja i ponavljanja, bilo je potrebno samo da je malo poškakljam po nozi i kobila je digla nogu. Do besvjesti sad mogu govoriti noga il što već, al ona ju neće dić bez dodira, iako sam je učila na oboje - i glas i dodir. No to nije tema, cile me potaknuo na to...

Kod lonžiranja, smatram da ti konja možeš naučit da na "đuro" kreće u kas jer konj je razumije doslovno (ne priča hrvatski Laughing ) što mi od njega tražimo, već zapamti kretnju koja je vezana sa tom riječi. Ak ga naučiš da na "đuro" kreće u kas, kretat će.

E sad....Kad je u pitanju intonacija...Opet kažem, konj ne razumije značenje riječi već pamti i povezuje. Nekako čisto sumnjam da ako naučite konja da sa odlučnim glasom kažete "đuro" i on krene kasat, da će isto to napravit ako prošaputate ili moljakate.

Sad sam se zbunila od silnih misli, pa vas pozdravljam do idućeg javljanja grin
[Vrh] Go down
Sponsored content





Konji razumiju nas govor Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Konji razumiju nas govor
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Biser :: Konjicki kutak :: Psihologija konja i prakticni rad-
Forum(o)Bir: