Biser
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Biser

Forum o konjima i drugom
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Konji razumiju nas govor

Go down 
+14
kiara
fifi
dinka
saptacica konjima
ivce
Nika
adminica
cile
eileen
Dying_Sun
Tiny
Indian Chif
stipe
Amina
18 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
cile
Playing stupid games to have lots of posts
cile


Male
Broj postova : 359
Age : 38
Registration date : 18.08.2008

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 0:41

sto se tice dizanja noge ti si razvila uslovni refleks i sa glasom i sa dodirom... taj refleks nije vezan samo za glas... to je kao sto si dole navela: "...opet kazem, konj ne razumije znacenje rijeci vec je pamti i povezuje. Nekako cisto sumnjam da ako naucite konja da sa odlucnim kazete "djuro" i on krene kasat, da ce isto to napraviti ako prosaputate ili moljakate."

dakle nece reagovate na nesto s cim se nije sretao ranije... mozda malo glupo poredjenje jer sad zivo bice poredim sa aparatom ali cete shvatiti sta hocu da kazem: to je isto kao kad na mobitelu imate brzo biranje na glas... ako kazete drugacije nego sto ste snimili on nece prepozati sta trazite od njega i nece odraditi to kako treba...

bez ljutnje za ovaj drugi pasus/usporedba...
[Vrh] Go down
eileen
Biser Queen
eileen


Female
Broj postova : 5085
Age : 30
Localisation : Bjelovar
Registration date : 27.02.2008

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 0:42

haha imas vremena malo se sabrat pa se opet javi.
Ovo sa dizanjem nogu, ja Lady samo se spustim i pruzim ruku da joj dodem do noge, nisam ju niti dotaknula niti ista rekla, ona je u zraku. A cesto je da i na sam glas.

Za duru: to sam ja htjela rec, vec smo slicno pisali u jednom topicu da svatko ima neke svoje rijeci na koje ce konja nauciti odredenu radnju jer kad bi svi koristili isto, ne bi bilo zanimljivo. Se sjecate toga? (vise ne znam u kojem topicu, mislim da je bilo nesto sa zaustavljanjem konja) tako da, konja mozes nesto nauciti na bilo konju rijec, kako je Karla rekla, oni ne razumiju hrv da ce stat i rec sami sebi 'pa cekaj malo, ona nije rekla kas, rekla je duro, zasto bi ja sad kaso'....Laughing
tako da mislim da smo zakljucili da rijeci nemaju veze sa radnjom. Stvar je u nacinu izgovaranja.
[Vrh] Go down
adminica
Biser Queen
adminica


Female
Broj postova : 4858
Age : 30
Localisation : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 0:51

E sad...kod tog načina izgovaranja. Iz svog iskustva znam da mi konj na istu riječ različite intonacije neće reagirati jednako. Al ja se sa ovime ne bih složila:

tiny je napisao/la:
npr.kad se uvalja u blato poslje ciscenja pa mu kazes mirnim glasom prase jedno bezobrazno vidit ces da ce spusitti usi otraga jer ce shvatiti da ga kudis

Ja sa stopostotnom sigurnošću tvrdim da neće tako reagirat ako mu to kažemo mirnim glasom. Malo prije smo zaključili da konje ne razumije značenje samo riječi, ne zna hrvatski, već reagira na intonaciju i da ja konju jednakom intonacijom kažem: "ma pametno moje" i "prase jedno" on bi jednako reagirao.
[Vrh] Go down
cile
Playing stupid games to have lots of posts
cile


Male
Broj postova : 359
Age : 38
Registration date : 18.08.2008

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 0:53

slazem se sa adminicom.... u potpunosti...
[Vrh] Go down
Nika
Queen servants
Nika


Female
Broj postova : 2936
Age : 29
Localisation : ..svuda po malo... :))
Registration date : 30.12.2007

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 1:39

Good morning Karla Laughing hug
Pa da mu na francuski kažeš,ma kineski...njemu je svejedno...kako kažeš,ne razumije hrvatski.
Konj reagira na intonaciju,pa neki ćak i na boju glasa...glas je nešto što zapamte.
Npr. Moja Dora....Nikako ne voli mog susjeda(poremećen je, zlostavlja životinje i dr), ćim čuje njegov glas,uznemiri se....čovijek zbilja ima iritantan glas i vječito se dere.A npr, kada čuje mene ili tatu još na ulazu i dvorište, odmah se javlja,rže...
Isto tako s nagradom i kažnjavanjem...Kad napravi nešto kako treba, onda ju onako nježno pohvalim i razumije,kada nešto krivo učini,radi gčuposti ili sl. onda grublje,dublje i glasnije nešto kaže,tipa "ne" ,"fuj to"...
[Vrh] Go down
Indian Chif
Wannabe part of group
Indian Chif


Male
Broj postova : 160
Age : 45
Registration date : 25.11.2008

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 3:31

Tiny je napisao/la:
pa eileen mislila sam kad konju dodjes npr.kad se uvalja u blato poslje ciscenja pa mu kazes mirnim glasom prase jedno bezobrazno vidit ces da ce spusitti usi otraga jer ce shvatiti da ga kudis,

:kiss:

... i još če ga više boljeti neg da ga ošineš bičem.

Neki dan smo i konstatirali negdje da konji uče bolje ovim pristupom nego "bičem".
[Vrh] Go down
cile
Playing stupid games to have lots of posts
cile


Male
Broj postova : 359
Age : 38
Registration date : 18.08.2008

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 16:49

naravno da je bolje pokusati sa nekom blazom metodom a ne sa bicem... ali se ne slazem sa tim da ce oni reagovati na rijeci a ne na intonaciju...

ima tu milion primjera...
[Vrh] Go down
Indian Chif
Wannabe part of group
Indian Chif


Male
Broj postova : 160
Age : 45
Registration date : 25.11.2008

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 17:01

adminica je napisao/la:
E sad...kod tog načina izgovaranja. Iz svog iskustva znam da mi konj na istu riječ različite intonacije neće reagirati jednako. Al ja se sa ovime ne bih složila:

tiny je napisao/la:
npr.kad se uvalja u blato poslje ciscenja pa mu kazes mirnim glasom prase jedno bezobrazno vidit ces da ce spusitti usi otraga jer ce shvatiti da ga kudis

Ja sa stopostotnom sigurnošću tvrdim da neće tako reagirat ako mu to kažemo mirnim glasom. Malo prije smo zaključili da konje ne razumije značenje samo riječi, ne zna hrvatski, već reagira na intonaciju i da ja konju jednakom intonacijom kažem: "ma pametno moje" i "prase jedno" on bi jednako reagirao.

Apsulutno se ne slažem sa tobom, mislim da podcjenjuješ inteligenciju konja... No
[Vrh] Go down
eileen
Biser Queen
eileen


Female
Broj postova : 5085
Age : 30
Localisation : Bjelovar
Registration date : 27.02.2008

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 17:06

Ja se slazem sa Karlom. Hajde Vanja, ako to vec nisi probao, probaj pa cemo vidjet kako ce konjce reagirati.
[Vrh] Go down
cile
Playing stupid games to have lots of posts
cile


Male
Broj postova : 359
Age : 38
Registration date : 18.08.2008

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 17:08

a ja opet mislim da vecina vas precjenjuje zivotinje... ovo sto je adminica napisala nije nikakvo podcjenjivanje vec samo svjesno govorenje... ja veeeeomaaaa puno volim sve zivotinje a narocito pse i konje ali sam isto tako veeeomaaa svjestan sta oni sve mogu uraditi i da nikad ne mogu u mnogim stvarima biti kao covjek...

sve zivotinje (ove "razumne") se porede sa djecom do 1,5 godinu (mislim da je to doba, nisam siguran) i stvarno tako jeste... moja mama ima dosta kontakta sa malom djecom pa prema tome sam i ja u kontaktu sa njima... tu komparaciju mogu i sam potvrditi...



sad ce naravno se vecina javiti sa postom "ti poredis djecu sa zivotinjama!", "ti podcjenjujes djecu!!!" ili cak "ti podcjenjujes zivotinje"... to me apslolutno ne interesuje, govorim iz svog iskustva koje je vece od vecine vas... pa prema tome nemam se namjeru prepirati...
[Vrh] Go down
eileen
Biser Queen
eileen


Female
Broj postova : 5085
Age : 30
Localisation : Bjelovar
Registration date : 27.02.2008

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 17:17

Pa istina je. Mislim, hajde da se opet vratim na onu recenicu 'konji ne razumiju jezik' oni razumiju osjecaje, intonaciju, boju glasa...
Ali 100% mi se konj nece pokunjiti ako mu tihim glasom kazem prase jedno i eto, mogu ga usput jos i pomaziti...Rolling Eyes mislim stvarno
Koliko sam to puta napavila kad sam isla cistit konje, pa mrtvi hladni, ko da sam im rekla najbolji kompliment na svijetu. Ali cim sam unijela malo grubosti u glas i izrekla to isto sa neodobravanjem ili cak dozom ljutnje, e tad je vec bilo drugacije.
[Vrh] Go down
Amina
Queen servants
Amina


Female
Broj postova : 3139
Age : 29
Localisation : Najčešće u štali :D
Emploi : nekad čistim bokseve xD
Registration date : 14.06.2008

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 17:18

ja se isto slazem sa Karlom.
jer vec smo kroz diskusiju vidjeli da konj NE razumiju nas govor, neko pokrete naseg tijela, i intonaciju kojom pricamo sa njima.
Ako mu blagim glasom kazes "oci moje slatke" a istim tonom kazes "djubre jedno, sav si se isprljao" on ce misliti da ga hvališ.
a ako malo povisis ton dok govoris "djubre jedno", shvatit ce da nesto nije dobro napravio.
[Vrh] Go down
cile
Playing stupid games to have lots of posts
cile


Male
Broj postova : 359
Age : 38
Registration date : 18.08.2008

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 17:25

eileen je napisao/la:
Ali 100% mi se konj nece pokunjiti ako mu tihim glasom kazem prase jedno i eto, mogu ga usput jos i pomaziti...Rolling Eyes mislim stvarno

potpisujem...

takvom intonacijom dok kudimo necemo uticati ni na covjeka a ne na konja...
[Vrh] Go down
ivce
Queen servants



Female
Broj postova : 8244
Age : 31
Registration date : 16.06.2007

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 19:25

Slažem se sa Nikom
Valjda to tako mora biti, i mi imamo susjeda koji mi zaj** konja i pere ga u mozak Evil or Very Mad Rolling Eyes
I on se njega boji, dođe gore kod vrata i onda nestrpljivo čeka da mu otvorimo da zbriše u štalu
Baku i tatu obožava, budući da je odmalena na vezu, baka je koristila "zlatnu riječ" "umi na" tak nešt, meni je riječ totalno debilna, ali Mirza se odmah postroji na svoje mjesto i onda možeš doć pored njega Very Happy
Iako dođeš mu samo i javiš mu se i tada se zna pomaknut na mjesto Very Happy
Ostalo ništa ne zna i nismo isprobavali :ajme:
Ali zna kad ga baka kudi, npr ide joj gazit po mrkvi, ajjooooj parade, dok baka krene vikat s jednog kraja dvorišta na drugi, Mirza spusti glavu i odleprša u štalu i odma si stane lijepo, a baka živčani Laughing
Ali ga NIKADA nije udarila! Samo eto malo viče i još pol sata kasnije razgovara sa imaginarnim Mirzom i onda dođe u kuću i jada se nama Laughing
[Vrh] Go down
Dying_Sun
Biser junkie
Dying_Sun


Female
Broj postova : 6989
Age : 32
Localisation : škola-kuća-birtija
Registration date : 11.06.2007

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 21:16

Laughing



Kad se Slavonija zvalja u svoja govna i ja joj kažem "svinjo glupa", onak totalno iziritirano, ona mi gurne glavu u ruke i mazi se. Onda se ponakad ne zmaže jako i onda joj kažem "zmazano prase"i smijem se gurne glavu i oće se mazit.

Mislim, kaj s tim? haha
[Vrh] Go down
adminica
Biser Queen
adminica


Female
Broj postova : 4858
Age : 30
Localisation : Zagreb
Registration date : 17.01.2008

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 21:20

Indian Chif je napisao/la:
Apsulutno se ne slažem sa tobom, mislim da podcjenjuješ inteligenciju konja... No

Pa ako je potcjenjivanje inteligencije konja smatranje da konj ne razumije značenje riječi koje mi imamo, onda da - potcjenjujem.
[Vrh] Go down
Nika
Queen servants
Nika


Female
Broj postova : 2936
Age : 29
Localisation : ..svuda po malo... :))
Registration date : 30.12.2007

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimepet 26 pro 2008 - 23:12

Ne,ne,ne Vanja...
To je nešto što se zove realnost,a ne podcjenjivanje..
[Vrh] Go down
saptacica konjima
Making friends with candy
saptacica konjima


Female
Broj postova : 541
Age : 27
Localisation : Zagreb
Emploi : Skola(IZA RESETAKA)
Registration date : 21.07.2008

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimesub 27 pro 2008 - 2:09

Ne kuzim con
Kaj ti Chif mislis da konj razumije znacenje hrvatskih rijeci?(tako sam te ja shvatila)
Ako da, ja se nebi slozila..
Konj vjerovatno shvati kada ga koris ili hvalis, ali ne po znacenju vec vjerojatnije po tonu con
Pa npr. kada je Doria kupila Black pearla kaj to znaci da se on trebaju sporazumjet na njemackom?
Ne znam vjerovatno sam nesto krivo shvatila ..cudnim mi se sve to oko govora cini.. Laughing
[Vrh] Go down
dinka
Queen servants
dinka


Female
Broj postova : 3919
Age : 34
Localisation : ivanic grad
Registration date : 28.06.2007

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimesub 27 pro 2008 - 2:38

a usporedite to sa nama ljudima. ni mi ne kuzimo konjske rijeci, ko ni oni nase. vidimo otprilike kaj si misle po njihovim pokretima, eventualno gestama, nacinu hrzanja itd. da si konj misli "ides mi na ku*ac ugrist cu te ak se ne maknes" i ne krene prema nama sa zubima, mi ne bi pojma imali kaj je on reko. tak si i ti mozes mislit "prase jedno glupo", al ak ne promjenis intonaciju glasa ili ga ne puknes po guzici konj nece imat pojma kaj mu oces rec. ne pricamo istim jezikom i nema sanse da konji razumiju rijeci. mogu nauciti njihovo znacenje, ali to je daleko od razumijevanja.
ja lou tjeram u kas sa "rep gore". pitam se na kojem drugom konju bi mi to upalilo.... ;)
i da, sjetila sam se neceg s predavanja iz zoopsihologije: "pticice ne cvrkucu, one jedne drugima psuju mater." grin
[Vrh] Go down
Tiny
Biser junkie
Tiny


Female
Broj postova : 3142
Age : 30
Localisation : ...sa životinjama....
Registration date : 03.07.2007

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimesub 27 pro 2008 - 2:48

saptacica konjima je napisao/la:

Pa npr. kada je Doria kupila Black pearla kaj to znaci da se on trebaju sporazumjet na njemackom?

Black Beutya
;)
[Vrh] Go down
fifi
Playing stupid games to have lots of posts
fifi


Female
Broj postova : 296
Age : 47
Registration date : 23.06.2007

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimesub 27 pro 2008 - 12:01

Citat :
"pticice ne cvrkucu, one jedne drugima psuju mater."
haha
[Vrh] Go down
kiara
Making friends with money
kiara


Female
Broj postova : 1587
Age : 37
Registration date : 24.09.2007

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimesub 27 pro 2008 - 12:12

Zanimljivo...kaj se tiče Beautya...pa vjerojatno da, prvo vrijeme.
Kad smo kupili Bolero prvo smo naučil par naredbi na talijanskom jer ih je ona znala. pa mi je lakše bilo reći "piano" nego "polako" jer je to ona razumjela i usporila, dok na polako nije reagirala. S vremenom je naučila sve "naredbe" na hrvatskom.

Mislim da konji znaju značenja određenih riječi ali samo ako se te riječi izgovaraju s određenom intonacijom.
Tako moje POLAKO!!! nije funkcionalno kao i pooolaaaakooo...jer bi ta riječ trebala smiriti, a ne ukoriti ili preplašiti konja.

Ukratko - konji razumiju riječi ako ih izgovaramo pravilno, dok njima ta riječ nepravilno izgovorena/naglašena ne znači baš ništa.
[Vrh] Go down
kiara
Making friends with money
kiara


Female
Broj postova : 1587
Age : 37
Registration date : 24.09.2007

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimesub 27 pro 2008 - 12:24

ivce je napisao/la:
"umi na" tak nešt, meni je riječ totalno debilna, :

"humi na" se govorilo kravama kad se ušlo u štalu da se pomaknu da se može proći, tako je i jedan frend naučio kobilu (ima i kravu) i to je u biti normalna komanda iako bedasto zvuči. Ja recimo Bolero kažem "makni se" kad ulazim u box i onda se makne s vrata da mogu ući.



Samo da se nadovežem na ono lonžiranje i da konj više kuži kretnje tijela nego glasovne naredbe..pa sad...
većinom da, ali to najbolje funkcionira u kominaciji, a konji koji se redovito lonžiraju jaaaako dobro znaju što je kas i da stojite ko stup i samo se izderete "kas" bez ikakvih kretnji konj će krenut u kas (isprobano ;) ).
[Vrh] Go down
saptacica konjima
Making friends with candy
saptacica konjima


Female
Broj postova : 541
Age : 27
Localisation : Zagreb
Emploi : Skola(IZA RESETAKA)
Registration date : 21.07.2008

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimesub 27 pro 2008 - 12:37

Tiny je napisao/la:
saptacica konjima je napisao/la:

Pa npr. kada je Doria kupila Black pearla kaj to znaci da se on trebaju sporazumjet na njemackom?

Black Beutya
;)

Sry razz
[Vrh] Go down
Amina
Queen servants
Amina


Female
Broj postova : 3139
Age : 29
Localisation : Najčešće u štali :D
Emploi : nekad čistim bokseve xD
Registration date : 14.06.2008

Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitimesub 27 pro 2008 - 14:13

kiara je napisao/la:


Mislim da konji znaju značenja određenih riječi ali samo ako se te riječi izgovaraju s određenom intonacijom.
Tako moje POLAKO!!! nije funkcionalno kao i pooolaaaakooo...jer bi ta riječ trebala smiriti, a ne ukoriti ili preplašiti konja.


potpisujem u potpunosti ;)
sve je to intonacije
[Vrh] Go down
Sponsored content





Konji razumiju nas govor - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Konji razumiju nas govor
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Biser :: Konjicki kutak :: Psihologija konja i prakticni rad-
Forum(o)Bir: