Biser
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Biser

Forum o konjima i drugom
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Konji razumiju nas govor

Go down 
+14
kiara
fifi
dinka
saptacica konjima
ivce
Nika
adminica
cile
eileen
Dying_Sun
Tiny
Indian Chif
stipe
Amina
18 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Tiny
Biser junkie
Tiny


Female
Broj postova : 3142
Age : 30
Localisation : ...sa životinjama....
Registration date : 03.07.2007

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimesub 27 pro 2008 - 18:56

Dying_Sun je napisao/la:
Laughing



Kad se Slavonija zvalja u svoja govna i ja joj kažem "svinjo glupa", onak totalno iziritirano, ona mi gurne glavu u ruke i mazi se. Onda se ponakad ne zmaže jako i onda joj kažem "zmazano prase"i smijem se gurne glavu i oće se mazit.

Mislim, kaj s tim? haha

to ti je umjesto oprosti u vecini slucajeva,
hoce ti opet postatai draga,kao da je opet zavolis...
[Vrh] Go down
Indian Chif
Wannabe part of group
Indian Chif


Male
Broj postova : 160
Age : 45
Registration date : 25.11.2008

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimesub 27 pro 2008 - 20:17

eileen je napisao/la:
Ja se slazem sa Karlom. Hajde Vanja, ako to vec nisi probao, probaj pa cemo vidjet kako ce konjce reagirati.

Pa naravno da sam probao...evo primjer ja Čifu kažem kad nekaj zahebe naredbu: "Ćif đubre jedno bezobrazno, jesam ti 100put reko ne to raditi, gubi se sad u box"... i on ode... ili ne, ali sigurno razumije... vidiga grin

@ Čile:
Kažeš da se zanimaš za psihologiju konja e pa neznam koliko si knjiga pročitao sa tom tematikom, ja sam imao jednu interesantnu gdje su Američki znanstvenici išli u ekstreme, pokušat ću prepričati jedan od pokusa svojim riječima pošto sam knjigu posudio... :dark:

Naime, znanstvenici su uočili da su konji veoma nadareni za matematiku pa su napravili jedan vrlo jednostavan pokus... Hranili su konstanto konja sa istim brojem (neznam točno čega pa ćemo za ovaj slučaj upotrijebit mrkvice) dakle sa 49 mrkvica. Kad su navikli konja da pojede svaki dan 49 mrkvica (makar mu oni daju 100, konj ih pojede samo 49) pustili su konja u polje mrkvica u kojem je bilo 100 redova i u svakom redu 100 mrkvica. Interesantno je bilo da bi konj u polju svaki dan pojeo 7 redova i iz svakog reda 7 mrkvica, znači kvadrat od 49... ???? Ili drugim riječima konji savršeno vade korjene iz dvoznamenkastih brojeva, što znači, ne da su puno pametniji nego što mi mislimo, nego su puno pametniji i od večine nas koji ih jašemo... haha
E ali sad su znanstvenici tek naišli na neriješiv problem, kako to objasniti???? Naravno da nisu uspjeli ali teorije su išle od Ajnštajnovih teorija relativnosti i 4ih dimenzija do toga da konji u biti nisu konji nego vanzemaljci zarobljeni u tijelu konja... grin

Beat this... hehehe :belj2:
[Vrh] Go down
Tiny
Biser junkie
Tiny


Female
Broj postova : 3142
Age : 30
Localisation : ...sa životinjama....
Registration date : 03.07.2007

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimesub 27 pro 2008 - 20:23

Laughing Laughing
vanja care...
looooooooool
[Vrh] Go down
cile
Playing stupid games to have lots of posts
cile


Male
Broj postova : 359
Age : 38
Registration date : 18.08.2008

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimened 28 pro 2008 - 1:39

Indian Chif je napisao/la:
eileen je napisao/la:
Ja se slazem sa Karlom. Hajde Vanja, ako to vec nisi probao, probaj pa cemo vidjet kako ce konjce reagirati.

Pa naravno da sam probao...evo primjer ja Čifu kažem kad nekaj zahebe naredbu: "Ćif đubre jedno bezobrazno, jesam ti 100put reko ne to raditi, gubi se sad u box"... i on ode... ili ne, ali sigurno razumije... vidiga grin

@ Čile:
Kažeš da se zanimaš za psihologiju konja e pa neznam koliko si knjiga pročitao sa tom tematikom, ja sam imao jednu interesantnu gdje su Američki znanstvenici išli u ekstreme, pokušat ću prepričati jedan od pokusa svojim riječima pošto sam knjigu posudio... :dark:

Naime, znanstvenici su uočili da su konji veoma nadareni za matematiku pa su napravili jedan vrlo jednostavan pokus... Hranili su konstanto konja sa istim brojem (neznam točno čega pa ćemo za ovaj slučaj upotrijebit mrkvice) dakle sa 49 mrkvica. Kad su navikli konja da pojede svaki dan 49 mrkvica (makar mu oni daju 100, konj ih pojede samo 49) pustili su konja u polje mrkvica u kojem je bilo 100 redova i u svakom redu 100 mrkvica. Interesantno je bilo da bi konj u polju svaki dan pojeo 7 redova i iz svakog reda 7 mrkvica, znači kvadrat od 49... ???? Ili drugim riječima konji savršeno vade korjene iz dvoznamenkastih brojeva, što znači, ne da su puno pametniji nego što mi mislimo, nego su puno pametniji i od večine nas koji ih jašemo... haha
E ali sad su znanstvenici tek naišli na neriješiv problem, kako to objasniti???? Naravno da nisu uspjeli ali teorije su išle od Ajnštajnovih teorija relativnosti i 4ih dimenzija do toga da konji u biti nisu konji nego vanzemaljci zarobljeni u tijelu konja... grin

Beat this... hehehe :belj2:


super i zanimljivo je.. iskreno...


ali ovaj post nema nikakve veze sa razumjevanjem ljudskog govora tj. rijeci...

jos jednom: vecina vas brka lonce i poklopce tako da se i ovdje kao i na vecini foruma sve to pobrkalo... dakle, ne radi se o tome jesu li konji inteligentni (naravno da jesu - ne osporavam to) vec o tome da li oni razumiju samo znacenje nasih rijeci...
[Vrh] Go down
Nika
Queen servants
Nika


Female
Broj postova : 2936
Age : 29
Localisation : ..svuda po malo... :))
Registration date : 30.12.2007

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimened 28 pro 2008 - 17:25

Hmmm...Tiny i Vanja...
Ako smatrate da konji razumiju značenje naših riječi, zasto onda npr. u jahanju to ne upotrijebite? Zašto kada si gore na konju i kad hoćeš skrenuti,žašto povućeš dizgin i stvaraš kontakt sa žvalom.tj.ustima konja, umjesto da mu samo kažeš(jer te konj razumije,ne? ) : "Ajde konjiću,skreni desno,pa lijevo.."
Zato što konji nisu ljudi,oni su životinje. I zato jer ne razumiju značenje svih riječi našeg govora... I s njima komuniciramo na drugačiji način.Ali zato se trudimo(barem neki) što bolje učiti konjski jezik.oni nas uče njihov,mi njih naš...i zato nemojte petljati jabuke i kruške,tj. samo neke glasovne naredbe sa razumjevanjem cijelog našeg govora i jezika.
Vanja,Tiny,ako je tako kako vi tvrdite, idući put kad idete na konja nemojte uzeti žvalu,imate svoj govor...pa lijepo njime upravljajte konjem,jer vas on razumije,ne?
[Vrh] Go down
cile
Playing stupid games to have lots of posts
cile


Male
Broj postova : 359
Age : 38
Registration date : 18.08.2008

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimened 28 pro 2008 - 17:30

ovo mi sad vec vodi na svadju... neka svi koji su aktivni ovdje iznesu svoje misljenje... niko nikom to ne brani...

kao sto je neko rekao: kao sto mi ne razumijemo sta oni medjusobno tacno pricaju vec to u pocetku pogadjamo (njihovo rzanje uz odredjeni pokret tijela npr.) da bi na kraju znali samo neka njihova znacenja tako je ista stvar i sa njima... dakle, ne razumiju tacno znacenje nasih rijeci vec se to stice... pravi se refleks...
[Vrh] Go down
Monty Mele Mur
Biser junkie
Monty Mele Mur


Male
Broj postova : 6097
Age : 78
Localisation : Daleko,daleko iza devet sela........
Registration date : 15.10.2007

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimened 28 pro 2008 - 17:33

konj ne razumije rijeći nego razumije boju glasa kojom mu govorimo
normalno ako se deremo na njega skužit će da je nešto napravio a ako mu pričamo umirujućim glasom smirit će se
[Vrh] Go down
http://www.budalizacija.net
Nika
Queen servants
Nika


Female
Broj postova : 2936
Age : 29
Localisation : ..svuda po malo... :))
Registration date : 30.12.2007

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimened 28 pro 2008 - 17:35

Tako je Doriane, to smo već više puta rekli ovdije,ali nekima očito još nije jasno.
Njihovo mišljenje,ok,ali...
Neka se nitko ne uvrijedi ili sl. Very Happy
[Vrh] Go down
Tiny
Biser junkie
Tiny


Female
Broj postova : 3142
Age : 30
Localisation : ...sa životinjama....
Registration date : 03.07.2007

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimened 28 pro 2008 - 20:12

Nika je napisao/la:
I zato jer ne razumiju značenje svih riječi našeg govora...

nisam i ni ja rekla da sve rijeci razumiju ali neke sigurno da!!!
[Vrh] Go down
Tiny
Biser junkie
Tiny


Female
Broj postova : 3142
Age : 30
Localisation : ...sa životinjama....
Registration date : 03.07.2007

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimened 28 pro 2008 - 20:15

i da vecinu rijeci shvacaju po intonaciji...

ali bas to da sve shvacaju po intonaciju u to nevjerujem,kad udjes u manjez i deres se kas s jedne strane manjezza na drugu kaj i onda konj misli da je nekaj lose napravil i onda posne trcat??
ja mislim da bas i ne...
(sve ove primjere koje navodim su isprobani)
[Vrh] Go down
cile
Playing stupid games to have lots of posts
cile


Male
Broj postova : 359
Age : 38
Registration date : 18.08.2008

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimened 28 pro 2008 - 20:18

a zasto bi se bez potrebe derali na konja??
[Vrh] Go down
Tiny
Biser junkie
Tiny


Female
Broj postova : 3142
Age : 30
Localisation : ...sa životinjama....
Registration date : 03.07.2007

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimened 28 pro 2008 - 20:20

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
a ne reci ces kas sebi u bradu a konj je da drugom kraju manjeza i ne cuje te ako se ne izderes...
o bokte...
[Vrh] Go down
eileen
Biser Queen
eileen


Female
Broj postova : 5085
Age : 30
Localisation : Bjelovar
Registration date : 27.02.2008

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimened 28 pro 2008 - 20:24

Tiny je napisao/la:
Nika je napisao/la:
I zato jer ne razumiju značenje svih riječi našeg govora...

nisam i ni ja rekla da sve rijeci razumiju ali neke sigurno da!!!

Naravno, one na koje su nauceni.
Ako konju mjesec dana govors kas i tjeras ga da ide kasom, pa naravno da ce nauciti da eto nesto sto mi stalno izgovaramo odredenom intonacijom i zvuci isto znaci da krene u kas, pogotovo ce to shvatit ako ga nagradis nakon sto napravi ono sto si trazio od njega.
I ne velika je razlika kada se na konja deres kao kaznu ili kada mu sa jednog kraja manjeza deres 'kaaas!!!'.
Postoji razlika u boji, intonaciji i nasim osjecajima kada smo na konja ljuti, a drugaciji nam je glas kada mu dajemo odedenu naredbu. On je isti kao onaj na koji smo ga naucili samo malo jaci. Dakle u 'deranju' kada konju dajemo odredenu naredbu je razlika u jacini, i ne bi rekla da to konj smatra kao da je napravio nesto lose kao kada ga kaznjavamo grubim rijecima. ;)
nadam se da nisam previse zapetljala
I dakakao, takodjer isprobano.
To je moje misljenje.
[Vrh] Go down
cile
Playing stupid games to have lots of posts
cile


Male
Broj postova : 359
Age : 38
Registration date : 18.08.2008

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimened 28 pro 2008 - 20:31

eileen--> svaka cast na razmisljanju...

veeeelika je razlika kad se deres i kad glasno govoris...
[Vrh] Go down
Amina
Queen servants
Amina


Female
Broj postova : 3139
Age : 29
Localisation : Najčešće u štali :D
Emploi : nekad čistim bokseve xD
Registration date : 14.06.2008

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimened 28 pro 2008 - 22:16

slazem se u potpunosti!!

bravo elieen!!
[Vrh] Go down
eileen
Biser Queen
eileen


Female
Broj postova : 5085
Age : 30
Localisation : Bjelovar
Registration date : 27.02.2008

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimened 11 sij 2009 - 18:51

Citat :
Nakon par pokušaja i ponavljanja, bilo je potrebno samo da je malo poškakljam po nozi i kobila je digla nogu. Do besvjesti sad mogu govoriti noga il što već, al ona ju neće dić bez dodira, iako sam je učila na oboje - i glas i dodir. No to nije tema, cile me potaknuo na to...
E danas sam se ja zabavljala sa Lady. Bas sam se sjetila ovoga i prije jahanja sam joj dotaknula nogu, rekla 'nogu' i ona je digla. Nista neuobicajeno.
Kad smo zavrsile sa setnjom i kad sam ju rasedlala, spustila sam se kao da cu joj primiti nogu, ali samo sam ispruzila ruku, rekla 'noga' par puta jer ju je cimala, ali nije podigla, i na kraju je digla nogu da ju ja mogu primit.
Napravile smo to 2-3 puta, i 4x je bez ikakvih problema digla nogu cim bi ja to glasom zatrazila. I 2 puta kad je dobro napravila sam ju nagradila jabukicom Very Happy
Iduci put cu to opet radit da ne cima i da odma da nogu. Smile

Ona moj govor ne razumije, ali razumije da kad ja kazem 'noga' da ona treba dignut nogu. Da to dodem do drugog konja, pogledam ga i kazem nogu, milimetar se ne bi pomaknuo. ;)
[Vrh] Go down
cile
Playing stupid games to have lots of posts
cile


Male
Broj postova : 359
Age : 38
Registration date : 18.08.2008

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimened 11 sij 2009 - 23:50

upravo tako.. mi tako u klubu lipicanerki Sani kazemo noga i ona je digne, jer je naucena da se tako radi, dok nekom drugom konju kad kazemo noga - naravno nista dok ne pruzimo rukui ne uhvatimo nogu...
[Vrh] Go down
urosar
Wannabe part of group
urosar


Male
Broj postova : 110
Age : 34
Registration date : 14.01.2010

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimepon 25 sij 2010 - 5:06

Ja mislim da niste lepo formulusali ovo, konj ne razume sve, nego samo one komande koje jahac svakodnevno koristi!!! Npr ja mom Pasi kad je u kasu samo kazem "PASA KORAKOM" i on hoda lagano kad smo u galopu samo kazem "OOO PASA USPORI.. KAS" i on krene kasom znaci zavisi od dresure konja kako je koji konj navikao. A malo je glupo reci da nas konj sve razume onda bi to znacilo kazete konju idi se prosetaj pa se vrati a on ode malo pa se sam vrati:)) al zato ako ga pozovete on ce dodji ili ako pruzite ruku a u ruci secer, sargarpa ili jabuka on ce da dodje... Evo jos jedan primer ako je konj naucen da krene kad se pritisne listovima i uz tu komandu samo dodati rec kreni on ce nakon nekog vremena sam ukapirati da je to isto i na rec kreni on ce krenuti.... Toliko o mom dosadasnjem istrazivanju o radu sa konjima nadam se da nisam nesto pogresio!

Al sve ove komande koje sam naveo da Pasa slusa nisu urodjene vec je vremenom dresiran. A stvarno mislim da konj ne razume znacenje nase reci nego kad je konj uradio nesto dobro mi mozemo da mu kazemo npr bravo mali ili tako nesto a mozemo da mu kazemo djubre jedno al da ga pomazimo ili nagradimo on ce znati da je dobro uradio a nece se uvrediti na to "djubre" i obrnuto ako je nesto skrivio mozemo da mu kazemo LEPI al da vicemo i na bilo koji nacin da ga kaznimo on ce se uplasiti i videce da nesto nije u redu!
[Vrh] Go down
kiara
Making friends with money
kiara


Female
Broj postova : 1587
Age : 37
Registration date : 24.09.2007

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimepon 25 sij 2010 - 11:27

Dobro rečeno.

Konji najviše razumiju naš govor tijela koji mi čak i nesvjesno koristimo u njihovoj blizini i to ih ne treba učiti...
[Vrh] Go down
LaVieEstBelle
Queen servants
LaVieEstBelle


Female
Broj postova : 1663
Age : 36
Registration date : 02.03.2008

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimepon 25 sij 2010 - 16:29

Slažem se s kiarom i urosarom. Itekako govor tijela njima dosta govori. Npr, kad svom konju idem čistit kopita uvijek to radim na ama bas isti način i istim redosljedom, iste pokrete radim. Rezultat toga: čim priđem s rajserom i lagano ga dotaknem ramenom o rame diže prednju lijevu. Zatim kad je spustim, već sam podigne zadnju lijevu i čeka. Pa prednju desnu digne i drži u zraku čim mu spustim zadnju, ma mislim, nevjerojatno... A najzanimljivije je da je to isto radio i moj pokojni konjić. Konji vole rutinu i iz rutine uče.
[Vrh] Go down
urosar
Wannabe part of group
urosar


Male
Broj postova : 110
Age : 34
Registration date : 14.01.2010

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimepon 25 sij 2010 - 17:00

Najprostiji primer da konji nerazumeju nas jezik, Pa koji jezik razumeju HR,SR,EN....? Znaci ako ga ucis neke reci i na kineskom on ce ih zapamtiti al samo kao komandu a ne kao njeno znacenje! E sad svaka zivotinja pa i konj moze da oseti raspolozenje coveka, obratite paznju na vas kad ste nervozni kakv vam je "govor" tela , a kakv je kad ste srecni, to konj oseti i to je to!
[Vrh] Go down
vranac
Making friends with candy
vranac


Male
Broj postova : 521
Age : 26
Localisation : SUNJA
Registration date : 09.08.2009

Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitimened 31 sij 2010 - 20:19

e bas tako!!!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Konji razumiju nas govor - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Konji razumiju nas govor   Konji razumiju nas govor - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Konji razumiju nas govor
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Biser :: Konjicki kutak :: Psihologija konja i prakticni rad-
Forum(o)Bir: